Strony WWW (CMS Drupal) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Strony WWW (CMS Drupal)

Silnik stron WWW – opis usługi

CMS Drupal jest narzędziem służącym do zarządzania stronami internetowymi w domenie pg.edu.pl, utrzymywanymi w jednolitej szacie graficznej. Nowa estetyka została zaprojektowana przez jedno z warszawskich studiów graficznych – Mamastudio we współpracy z prof. Janem Buczkowskim, pełnomocnikiem rektora ds. artystycznych i kierownikiem Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury PG.

Oprogramowanie stanowi system klasy CMS (ang. Content Management System), który poprzez przystępny interfejs graficzny umożliwia realizację zadań związanych z utrzymywaniem stron www – bez znajomości języków programowania. 

Dla kogo?

Witryny internetowe Uczelni utrzymywane w tej usłudze dostępne są dla ogółu społeczeństwa.

Z kolei możliwość edytowania treści na stronach internetowych przydzielana jest wskazanym pracownikom oraz studentom PG – na podstawie wniosków kierowników jednostek organizacyjnych.

Jak uzyskać dostęp?

Usługa utrzymuje strony www działające w domenie pg.edu.pl (z pojedynczymi wyjątkami). Witryną główną Uczelni jest strona pod adresem pg.edu.pl. Do uzyskania dostępu wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu oraz nowoczesna przeglądarka internetowa, taka jak: Mozilla Firefox, Chrome, Opera lub Edge w zaktualizowanej wersji.

Usługa nie obsługuje przestarzałych wersji przeglądarek, które nie wspierają współczesnych technologii webowych w zakresie HTML, CSS, JS itp. Uwaga ta tyczy się zwłaszcza przeglądarek Internet Explorer starszych niż wersja 11.

Uprawnienia edycyjne do stron www dla określonych pracowników oraz studentów PG udzielane są na podstawie zgłoszeń kierowników jednostek organizacyjnych składanych w Helpdesku (zgłoszenia polecamy składać poprzez formularz na stronie zgloszenia.pg.edu.pl).

O utworzenie nowej witryny internetowej można zawnioskować, korzystając z dedykowanego formularza – złóż wniosek.

Gdzie znaleźć pomoc?

Wsparcie w postaci instrukcji obsługi dostępne jest na stronie pomocy.

Wsparcie w tym zakresie zapewnia również Zespół Helpdesk. Informacje o sposobie kontaktu z Helpdeskiem zamieszczono na stronie wsparcia.