Sieć komputerowa stanowi obecnie jeden z fundamentów sprawnej wymiany informacji w praktycznie każdej organizacji. CUI zarządza przewodową siecią komputerową, z której korzystają jednostki administracji Uczelni.

W sprawach dotyczących sieci na Wydziałach, prosimy kontaktować się z właściwymi administratorami lokalnymi. Ich wykaz zamieszczono na tej stronie.

Dla kogo?

Przewodowa sieć komputerowa udostępniana jest pracownikom PG dla zarejestrowanych urządzeń służbowych pozostających własnością Uczelni.

Jak uzyskać dostęp?

W celu uzyskania na danym stanowisku pracy dostępu do sieci dla urządzenia pozostającego własnością Uczelni, należy przesłać do CUI wniosek o podłączenie komputera do sieci przewodowej:

  • z określeniem imienia i nazwiska osoby, dla której dostęp ma być przygotowany,
  • z określeniem dokładnej lokalizacji punktu podłączenia do sieci: budynek, piętro, numer pomieszczenia, oznaczenia gniazdka sieci komputerowej (jeśli na gniazdku występuje jakikolwiek symbol),
  • z określeniem tzw. adresu fizycznego karty sieciowej (MAC), za pośrednictwem której urządzenie uzyskiwać będzie dostęp do sieci przewodowej.

Gdzie uzyskać pomoc?

Wsparcie w tym zakresie zapewnia Zespół Helpdesk. Informacje o sposobie kontaktu z Helpdeskiem zamieszczono na stronie wsparcia.