MS Teams | Politechnika Gdańska

Treść strony

MS Teams

Politechnika Gdańska współpracuje z firmą Microsoft w ramach wsparcia procesów nauczania zdalnego oraz organizacji pracy. Z tego względu w imieniu każdego studenta i pracownika Uczelni zostało założone konto Microsoft, powiązane z kontem Politechnicznym.

Konto umożliwia korzystanie z platformy MS Teams, służącej do przeprowadzania wirtualnych spotkań, konferencji do 300 uczestników z możliwością nagrywania oraz udostępniania nagranych materiałów.

Platforma MS Teams jako usługa niezależna od Politechniki Gdańskiej stanowi uzupełnienie i dywersyfikację dla usługi Clickmeeting dostępnej na platformie eNauczanie PG. Polecana jest szczególnie do spotkań i konsultacji w mniejszym gronie lub pracy w grupach, również spotkań administracji (nie tylko nauczycieli akademickich).

Dla kogo?

Usługa jest udostępniona dla wszystkich pracowników i studentów Politechniki Gdańskiej.

Jak uzyskać dostęp?

Konto MS Teams jest tworzone wraz z kontem do Moja PG. Aby zacząć z niego korzystać, należy aktywować konto zgodnie z instrukcją, a następnie wejść na stronę MS Teams lub zainstalować dedykowaną aplikację na WindowsaAndroida lub iOS.

Gdzie znaleźć pomoc?

Wsparcie w postaci instrukcji obsługi dostępne jest na stronie pomocy:

Wsparcie w tym zakresie zapewnia również zespół Helpdesk.