Zmiany wprowadzone w usługach IT w marcu 2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-17

Zmiany wprowadzone w usługach IT w marcu 2024

Gmach Główny PG

Najważniejsze zmiany w usługach informatycznych PG:

• Dziekanat – do wydruku Karty przebiegu studiów dodano sumę uzyskanych przez studenta punktów ECTS. Punkty zliczane są na wydruku w przypadku, gdy ocena jest zatwierdzona na protokole, wprowadzono liczne ułatwienia w procesie obsługi studentów i doktorantów.
  • Projekty - osoby obsługujące projekty otrzymały możliwość generowania eZgłoszenia w dowolnym statusie projektu, oraz dodano możliwość administracyjnej zmiany osób podpisujących eZgłoszenia na dowolnego innego pracownika PG.
  • Pensum - sprawozdanie – liczne usprawnienia w procesie sprawozdawczym, aktualizacja algorytmów wyznaczania pensum pracownika. Produkt w ostatniej fazie rozwoju przed wdrożeniem.
  • Zespołowe projekty badawcze - pełna obsługa zespołów studenckich w zakresie budowy zespołu, definiowania harmonogramu oraz realizacji projektów postaci raportów z postępów prac.
  • Granty – liczne usprawnienia w procesie obsługi wniosków.
  • System Biblioteczny ALMA – dalsza integracja systemu Moja PG z systemem bibliotecznym w zakresie Studiów podyplomowych oraz studentów kończących studia.

Kompletną listę zmian w oprogramowaniu można znaleźć na stronie CUI.