Integracja z Centralnym kontem PG | Politechnika Gdańska

Integracja z Centralnym kontem PG

Integracja z Centralnym kontem PG pozwala lokalnym systemom informatycznym (używanym na Uczelni na przykład w skali jednego wydziału) na korzystanie z ujednoliconej metody uwierzytelniania (ustalania tożsamości użytkownika). Dzięki temu użytkownicy lokalnego systemu nie muszą posługiwać się odrębnym loginem i hasłem, lecz korzystają z danych do logowania takich samych jak np. do systemu Moja PG.

Dla kogo?

Usługa przeznaczona jest dla twórców aplikacji internetowych, które korzystać mają ze scentralizowanej usługi uwierzytelniania użytkowników.

Jak uzyskać dostęp?

Zarządzający projektem oprogramowania powinien złożyć w Helpdesku CUI wniosek deklarujący zainteresowanie korzystania z usługi integracji z Centralnym kontem PG, co w dalszej konsekwencji prowadzić będzie do uzgodnień technicznych w zakresie świadczenia tej usługi.

Gdzie znaleźć pomoc?

Zgłoszenia i zapytania z zakresu usługi integracji kierować należy do Zespołu Helpdesk. Informacje o sposobie kontaktu z Helpdeskiem zamieszczono na stronie wsparcia.