Wdrożenie responsywnej szaty graficznej w systemie eKontakt

Szanowni Państwo,
Drodzy Administratorzy Witryn,

System eKontakt stanowi oprogramowanie, które przez cały bieżący okres pozostaje w cyklu rozwojowym. Jedną z naturalnych konsekwencji rozwoju systemu służącego m.in. do zarządzania zawartością stron internetowych jest uzyskanie cechy posiadania responsywnej szaty graficznej.

Dzięki temu odpowiednio dostępne staną się witryny w domenie pg.edu.pl na większości urządzeń mobilnych.

Szata graficzna rozwijana w systemie eKontakt pozostaje spójna z przyjętym przez Uczelnię Systemem Identyfikacji Wizualnej. W związku z powyższym, wobec witryn zmodyfikowanych w znacznym stopniu za pomocą własnych (niestandardowych) arkuszy styli CSS, nie możemy zagwarantować dalszej kompatybilności wizualnej.

CUI może odpowiadać jedynie za strony ostylowane w sposób przewidziany i zaprojektowany w oryginalnej szacie graficznej. Możliwość wstawiania kodu CSS służyć powinna drobnym poprawkom, korektom wyrównania elementów itp., a nie kompleksowej modyfikacji wyglądu witryny.

Pragniemy pozostawić Państwu pewną możliwość zmian założonego wyglądu układu graficznego, dlatego w dalszym ciągu możliwe będzie wczytywanie własnych reguł stylowania CSS. W takich jednak przypadkach prosimy o konsultację swojego kodu CSS z grafikami CUI (zgłoszenia należy przedkładać poprzez Helpdesk). Konsultacje z grafikami CUI wymagane są w szczególności gdy zamierzone przez Państwa modyfikacje styli CSS wykraczają poza drobne poprawki położenia elementów, wyrównania portletów itp. Indywidualne modyfikacje CSS zaakceptowane przez CUI posiadać będą gwarancję utrzymania i dalszej zgodności w trakcie rozwoju systemu eKontakt.

Ponadto uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianami szaty graficznej, elementy menu nawigacyjnego, które są następnie rozwijane do dalszych podstron, nie będą już mogły stanowić samodzielnych stron. Podyktowane jest to budową menu nawigacyjnego w widoku responsywnym. Stąd też treści dostępne dotąd pod takimi pozycjami w menu stron nie będą już osiągalne dla użytkowników. W razie potrzeby należy zatem przeorganizować nieznacznie dotyczasową dostępność treści.
Za ewentualne utrudnienia związane z tym faktem uprzejmie przepraszamy.

Treści, które obecnie stały się niedostępne z menu nawigacyjnego, osiągalne są nadal po kliknięciu na nich prawym przyciskiem myszki i po wybraniu opcji np. otwarcia treści w nowej zakładce przeglądarki. Na tej podstawie można odtworzyć żądaną treść w innym docelowym miejscu.

Rekompensatą tej zmiany jest jednak uzyskanie funkcjonalnego responsywnego menu nawigacyjnego, co stanowi dużą zaletę.

Z poważaniem,

Zespół
Centrum Usług Informatycznych